Vietnam, Golfová dovolená

Vietnam před několika lety získat titul "Neobjevená destinace roku" a pomalu se stává velmi lákavým cílem golfových hráčů toužících po exotice dosud opomíjených asijských států. Vietnam se svou fascinující historií, starobylou kulturou, příjemným klimatem a fantastickými golfovými hřišti zaujme každého, kdo dychtí po něčem netradičním. Úchvatné památky dodají golfové dovolené příchuť dosud nepoznaného.

Golf Vietnam řadu let vůbec nezasáhnul. Zajímavostí je, že golf ve Vietnamu nesměli ani ve volném čase hrát vysocí státní úředníci – golf je totiž zdržoval od ekonomicky produktivní činnosti! I to stojí za důvodem, proč golf ve Vietnamu hraje pouhých 5.000 registrovaných hráčů, z nichž je mnoho navíc cizinců. Golf Vietnam pomalu posouvá mezi oblíbené destinace a jeho popularita je na vzestupu napříč všem společenským třídám. Golf ve Vietnamu můžete hrát na téměř třiceti hřištích, dalších šest desítek se jich však plánuje. Nejvíce hřišť naleznete na jihu v okolí Saigonu, kde můžete strávit krásnou golfovou dovolenou.

Klimatické podmínky jsou ovlivňovány monzuny, proto jsou ideálními měsíci pro golfovou dovolenou ve Vietnamu duben, květen a říjen, na jihu pak listopad až únor.