Mauricius, Golfová dovolená

Mauricius je ideálním místem jak pro golfovou dovolenou, tak pro odpočinek a to hlavně díky bílým plážím, tyrkysovému moři a všudypřítomné zeleni. Pod hladinou indického oceánu je díky korálům pestrobarevný podmořský život, takže potápění si určitě nenechte ujít. Krásné přírodní scenérie ocení i golfisté, kteří budou odpalovat míčky přes jezírka a mořské zátoky.

Většina golfových hřišť je situována na pobřeží, takže na své si přijdou i negolfisti, kteří to budou mít blízko k moři. První golfový klub byl na Mauriciu vybudován již v roce 1902, od té doby tu vyrostlo devět prvotřídních 18 jamkových a pět 9 jamkových golfových hřišť, která jsou součástí luxusních resortů. Nejlepší destinací pro golfovou dovolenou je oblast Belle Mare, kde najdete rovnou 2 výjimečná hřiště – The Legends a The Link.

Na Mauriciu lez hrát golf po celý rok, v době naší zimy je na zde top sezóna a ručička teploměru stoupá k 35 stupňům, po zbytek roku jsou teploty snesitelnější, bývá kolem 25 stupňů. Golfovou dovolenou na Mariciu doporučujeme všem, kteří mají rádi exotiku a chtějí golf spojit i s odpočinkem.